Doctor Clara, czyli dziewczyna z Tardis w kieszeni w Doctor Who s08e09

Flatline to świetny odcinek, w którym można odczuć atmosferę przygód Dziewiątego i Dziesiątego. Efekty specjalne są mniej ważne niż fabuła i za tym bardzo się stęskniłam. Potwór odcinka jest oryginalny i może wzbudzić lekki niepokój. A Clara? Ta dziewczyna przeszła samą siebie.

tumblr_nddrtoEAxG1qk3asjo1_500tumblr_nddrtoEAxG1qk3asjo3_500

Doktor i Clara trafili przypadkowo na przedmieścia Bristolu (to te miasto od Skinsów) na przymusowym postoju. Coś zaczęło kraść energię od Tardis i ruszenie nią w dalszą podróż mogłoby być bardzo niebezpieczne. Clara postanowiła ruszyć w teren na wywiad wśród miejscowych, którzy może widzieli coś dziwnego, a Doktor zostaje w środku i stara się naprawić stan rzeczy od wewnątrz. Niestety, okazuje się, że nie może już opuścić Tardis, bo jej drzwi kurczą do rozmiarów, gdzie ledwo może wystawić na zewnątrz dłoń. Clara zostaje z problemem sama i przejmuje obowiązki Doktora.

Przypomniały mi się czasy z Doktor Donną i trochę łezka zakręciła się w oku. Clara podobnie jak kiedyś Donna musiała postawić się w sytuacji kosmity i prawie być nim. Ta sytuacja rozjaśniła w głowie towarzyszki powody zachowania Doktora. Dlaczego kłamie, manipuluje i rozkazuje w momencie zagrożenia. Żeby być liderem grupy nie można o coś prosić, ale właśnie stanowczo kazać. Dziewczyna poradziła sobie ze wszystkim wspaniale i to nie tylko dzięki podszeptom Doktora. W pewnej chwili musiała podjąć decyzję sama i nie zastanawiać, co zrobiłby na jej miejscu Doktor, ale to, co zrobiłaby ona i myślę, że dało jej to dużo do pewności siebie.

12
34
 

Jednak nasza panna Oswald ma też sporo za uszami. Okłamała nie tylko Doktora i Danny’ego, ale również nas. Okazało się, że jej chłopak nic nie wie o tym, że wróciła do podróżowania z Doktorem. Clara znowu buduje związki na kłamstwie i nie wiem, czy prędzej lub później się na tym nie przejedzie.

Czy muszę wspominać, że mała Tardis była przesłodka? Dwunasty też troszeczkę złagodniał i stał się bardziej znajomy w swoim zachowaniu. Może ulżyło mu to, że Clara odkryła, że wcale nie jest łatwo być nim? Mam wrażenie, że trochę wyluzował i było mi bardzo miło, jak na końcu skomplementował młodego graficiarza. Z kolei z jego gorzką uwagą o tym, że z katastrof ratują się nie zawsze właściwi (w znaczeniu wartościowi i dobrzy) ludzie, zgadzam się w stu procentach.

Trochę zdziwiło mnie rozejście się postaci, które zaznały zaszczytu krótkiej podróży w Tardis. Helooooł! Właśnie uratowaliście świat przed istotami, które znają życie tylko w dwóch wymiarach! Widzieliście niesamowite rzeczy i tak po prostu sobie idziecie? Myślałam, że chociaż graficiarz zastanowi się nad możliwościami jakie daje Tardis, albo chociaż weźmie numer od Clary.

tumblr_ndoxtc0hPU1qkrgz5o1_250.gifffffffffffffff  tumblr_ndoxtc0hPU1qkrgz5o2_250.giffffffffffffffffffffffff
 

Aha i pierwszy raz zaintrygowała mnie Missy! Chociaż i tak uważam, że jej wątek będzie zmoffacony do granic możliwości i pewnie będziemy nim rozczarowani, ale mimo wszystko spodobała mi się tym razem i zaświeciła iskierka nadziei, że może, ale tylko może, będzie z tego coś ciekawego?

A Wy co uważacie o tym odcinku? Też podobał się Wam tak jak mnie?

 • Kotylda

  Och, jaki to był znakomity odcinek. Clara taka cudowna, Doktor w końcu znów mnie po prostu zachwycił – scena, w której wreszcie udaje mu się wyjść z Tardis i rozprawia się z Boneless to po prostu majstersztyk (Capaldi jest kolejnym aktorem, który w kilku sekundach swojej gry potrafi zawrzeć tyle emocji, chciałabym kiedyś taką scenę zobaczyć w jakimś polskim serialu). A malutka Tardis jest… przeurocza (kiedyś na fejsbukowej grupie ktoś się chwalił, że kupił taką na pchlim targu za śmieszne pieniądze – po tym odcinku zazdroszczę temu komuś jeszcze bardziej :D).

  Missy mnie w ogóle nie intryguje, no nic nie poradzę, kompletnie mnie ten wątek nie rusza.
  Za to następny odcinek – Danny w końcu w jakiejś akcji, a nie po drugiej stronie słuchawki ;).

  PS. To ja, Kot Bury, Discośtam pożarło mi hasło i nie chce mi się zmieniać na nowe, więc chwilowo zalogowana jestem przez google+

 • Ten odcinek był świetny! (a teraz napiszę to co już wszyscy wiedzą: ) Clara jako doktor sprawdziła się w 100% a Missy coraz bardziej intryguje, a Tardis jest najbardziej uroczą mini budką telefoniczną! Więcej takich odcinków!

  Zgadzam się, że pewnie Clara będzie się musiała ostro tłumaczyć ze swoich kłamstw… nie mogę sie doczekać kiedy to zobaczę ! 🙂