Blogowe polecanki #1

Mam w przygotowaniu kilka wpisów, ale każdy piszę po trochu i w rezultacie żadnego nie kończę. W przyszłym tygodniu na pewno pojawi się moja opinia o serialu Black Sails i może wpis o Żegnaj królowo, ale temat Marii Antoniny tak mnie pisemnie napędza, że z chęcią dałabym Wam do przeczytania ze 20 stron na temat francuskiej królowej i jej życia. Zastanawiam się, czy nie połączyć tego wpisu jeszcze z moją opinią o Marie Antoinette Sofii Coppoli i książką Antonii Fraser. Nie wiem tylko, czy komuś chciałoby się czytać taki elaborat. Co nie zmienia faktu, że jego pisanie byłoby wielką przyjemnością.

Przedstawiam Wam moje blogowe polecanki, czyli blogi lub pojedyncze teksty, które według mnie są interesujące i godne Waszej uwagi.
Wpisy z tej serii będą ilustrować zdjęcia, które znalazłam w internecie i bardzo mi się podobają. Dziś – wesołe ciasteczko!
myszmasz.pl – dzięki ostatniemu wpisowi na blogu Myszy, w którym wyjaśnia na czym polega jej dwujęzyczność, odkryłam świetny podcast, który prowadzi właśnie ona z Kamilem Borkiem i Krzysztofem Ceranem. Tworzą świetny zespół, który opowiada o popkulturze i słucha się ich naprawdę świetnie. Każdy odcinek trwa około godziny, ale słuchanie się nie dłuży i bardzo miłe jest ich towarzystwo w ciągu dnia. Szczególnie głos Myszy jest przemiły, a jej śmiech rozbraja. Na pewno będę słuchać ich regularnie.

mammamija.pl – Uwaga! Uwaga! Oglądanie i czytanie tego bloga powoduje natychmiastową chęć rozmnożenia się ^^ Małżeństwo fotografów z Sopotu dzieli się z nami zdjęciami ze swojego życia. Najbardziej lubię wpis leśny i ten z pobytu nad jeziorem.

Andromeda z bloga Kobiety i historia znowu popełniła świetny wpis. Tym razem o Sydonii – najpiękniejszej Pomorzance, która została uznana za czarownicę

Barbara Silver na jednym ze swoich blogów uświadomiła mi istnienie rosyjskiego astronauty i malarza Aleksieja Leonowa. W jej wpisie nie tylko dowiecie się o nim więcej, ale też możecie obejrzeć jego obrazy, na których przedstawia kosmos swoimi oczami, czyli oczami człowieka, który naprawdę go widział.

Nikt mnie tak ostatnio nie zachęcił do jakiejś książki, jak Paula z bloga Zasiedzisko, której recenzja „Zgubionych” Charlotte Rogan wcale nie jest pochlebna. Autorka bloga nie była nawet w stanie tej książki dokończyć. Jednak jej przerażenie zadziałało na mnie jak wyzwanie.

Bardzo dobry tekst Ninedin pod tytułem Wszystkie smutne dzieciństwa jest wielką przyjemnością dla wszystkich wielbicieli historii. Urodzenie się w królewskiej rodzinie wcale nie oznaczało beztroskiego życia w luksusach. Ninedin fascynująco snuje opowieść o trójce dzieci i ich późniejszych losach.

Zostawiam Was na weekend z ciekawymi blogami. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. A może macie coś, co możecie polecić mi?

  • Ja bym przeczytała. Ten elaborat o Marii Antoninie. Więc jeśli rzeczywiście masz ochotę go stworzyć to masz już jedną zaklepaną czytelniczkę :).

    „Kobiety i historię” poznałam dzięki Tobie parę tygodni (?) temu, świetny blog! Lecę czytać wpis o „czarownicy” (tu przypomina mi się pewna scena z ‚Monty Pythona’ ;)).

    • Cieszę się, że Kobiety i historia idą dalej w świat, bo to naprawdę blog godny polecenia.

      Dzięki za wsparcie 😀 W takim razie spłodzę ten elaborat, ale czuj się ostrzeżona 😛